„Nekonečný vesmír. Takové jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. Odvážně se vydává tam, kam se dosud nikdo nevydal.“

 

Star Trek – kdo by neznal tento legendární sci-fi seriál, který je masově oblíbený po celém světě. Získal si miliony příznivců, na jeho počest se pořádají festivaly a sami fanoušci se převlékají do kostýmu populárních postav a různých ras ze světa Star Treku. Nyní existuje 13 celovečerních filmů, 8 seriálů, a to včetně jednoho animovaného. V brzké době se můžeme těšit již na 9. seriál. Je samozřejmé, že tato fenomenální série vesmírných výprav sklízí obrovský úspěch a je zřejmé, že jej bude sklízet i v budoucnu.

 

Nebylo by to však ono, kdyby nevznikly i videohry na tuto tématiku. Nejhranější hrou současnosti, co se týče vesmírného dobrodružství, je hra zvaná „Star Trek Online“. Jedná se online hru, kterou můžete hrát sami nebo s přáteli. Pokud se však připojíte do globální mise (PvE – hráč vs. NPC), hra automaticky sestaví tým z hráčů, kteří se k misi chtějí také připojit.

 Vesmírná loď poblíž měsíce

Co se tam dá dělat?

Tato onlinovka nabízí velkou škálu lodí, které je možné vidět ve filmech nebo seriálech, a tak máte šanci zažít velení vlastní lodi na svém monitoru! Létání a neustále ničení nepřátel vás však dřív či později unaví, a tak se lze kdykoliv transportovat na libovolnou planetu, prozkoumávat ji, případně lovit.

 vesmírná loď Voyager na orbitě Země

Misí, které můžete plnit samostatně či v týmu také není málo. Hra nabízí velkou škálu úkolů, při kterých se pěkně zapotíte: luštíte záhady, lámete si hlavu na hlavolamy, bojujete ve vesmíru nebo na povrchu planety, řešíte diplomatické záležitosti mezi různými světy a zachraňujete Federaci, Klingonskou říši nebo romulany před nebezpečnými hrozbami.

 

Každá mince má dvě strany…

Největší předností této vysoce hrané počítačové hry je, že se neustále aktualizuje, a oproti ostatním hrám, jejichž vývoj byl zastaven, STO rozhodně nespí na vavřínech. Kdykoliv se objeví nový film, série či epizoda, na nové lodě či objekty viděné na obrazovce nemusíte dlouho čekat, a uvidíte je i v této hře.

 

Tak jako v každé dnešní hře, pokud byste rádi získali prémiové věci, lodě či důstojníky, musíte si za ně zaplatit, a cena rozhodně není malá. Tvrdá práce vás sice také dostane na „sofistikovanější úroveň“, ale tato cesta je jen pro ty, kteří jsou vášnivými hráči a rádi si počkají. Počítejte s tím, že začátek bude velice těžký. Pro to, abyste přežili ve vesmíru je třeba si vylepšovat loď, zbraně a obranu, a to rozhodně neuděláte během jednoho dne!

 

Jaký je závěr?

Hra Star Trek Online nabízí mnoho možností, jak se na dlouhé hodiny, až týdny zabavit. Fandové vesmírných cest a virtuálního adrenalinu si v této hře najdou rozhodně svoje. Ať už jsou příznivci zkoumání vesmíru, což je hlavním posláním Federace, bojování s nepřáteli a být bojovníkem, což je povaha válečné rasy klingonů nebo se zotavovat ze zničení domovského světa, a zápasit s nepřátelskou stranou Romulanského impéria, bezpochyby se najdete ve sledování děje mezi různými frakcemi.