Společnost blizzard dokázala za několik let rozrůst do nevídaných rozměrů, a vytvořit mnoho známých titulů, které baví hráče po celém světě. Dosáhla toho především díky velice originálnímu fantasy světu, kterému věnovala hned několik svých her. Jednou z těch prvních byla bojová strategie Warcraft, který načítal hned na 3 díly. Výběr z několika frakcí, které mohou proti sobě bojovat na různých mapách, zkrátka takový fantasy simulátor války. Jeho obdobou od Blizzardu je hra Starcraft, hlavním rozdílem je svět, který se pohybuje ve Science-Fiction sféře.

socha hlavní postavy ze světa Warcraft

Blizzard se ale rozhodně nezastavil jen u strategických her. Uspokojil i hráče, kteří mají rádi MMORPG (massively multiplayer online role-playing game). World of Warcraft, který se odehrává ve stejném světě, jako již zmíněná strategie Warcraft, čítá přes 12 miliónů stálých hráčů. Hra se neustále posouvá dopředu a není tedy divu, že patří mezi nejhranější hry.

Blizzard se ale rozhodl, že by měl svoje pole působnosti rozšířit i na jiné druhy her. A tak došlo ke vzniku Hearthstonu. Téma hry se nenese v jiném duchu než ve světě Warcraft, a už jen z toho důvodu má mnoho oblíbenců. Jedná se o karetní hru, ve které si hráči vytváří své balíky, karty lze koupit za zlaťáky, které lze získat různými úkoly, nebo si můžou pomocí mikrotransakcí zakoupit rozšiřovací balíčky, aby se vše trochu urychlilo. Hearthstone byl uveden v polovině dubna roku 2014 a od té doby se nepřestal vyvíjet a počet jeho hráčů se neustále zvyšuje. Výhodou je i bezesporu to, že je dostupný i na našich smartphonech.

Aby toho vše nebylo málo, vyšla v roce 2016 první FPS hra od Blizzardu. Overwatch je navíc dostupný i na herních konzolích., což mu rozhodně na ničem neubírá.
jedna z herních postav ze hry Overwatch

Se všemi těmito tituly, Blizzard uspokojí široké spektrum hráčů. Není tedy divu, že patří mezi ty nejúspěšnější se svým stabilním příběhem, světa Warcraft a mnohem víc. Můžeme si být jisti, že od Blizzardu toho ještě spoustu uvidíme.