Jedete na dovolenou do zahraničí a sháníte rychle někoho, kdo by se o vaše zvíře postaral. Jedná se zejména o psy, které doma nemůžete celý týden nechat samotné. Pro ostatní zvěř jako například hlodavce nebo ptactvo, stačí pouze sehnat pověřenou osobu (známého nebo souseda), který by se o zvířata postaral.
Kam tedy s naším pejskem nebo kočičkou, když nemáme nikoho, kam bychom zvířátko mohli umístit? Od toho tu jsou služby nabízející pobyt pro vaše zvíře mezitím co vy jste právě třeba na dovolené.
pes a černá kočka
 V jakých případech využít těchto služeb?
Nad hotely pro zvířátka se zamyslíme teprve tehdy, když jsme vyčerpali všechny ostatní možnosti. To znamená: Nemáme žádného spolehlivého blízkého, který by se nám byl schopen o zvířátko postarat. Vůbec nepřemýšlejte nad tím, že byste nechali zvířátko doma samotné. Mohli byste být obviněni z týrání zvířat a sami pak odpovídali za škody způsobené nehlídaným zvířetem. Pokud tedy nemáte jinou možnost, můžete reálně přemýšlet o umístění zvířete do hotelu. O svém zvířeti ale musíte přemýšlet před tím, než odjedete, a to s velkým předstihem. Rezervovat místo v hotelu byste měli několik dní nebo týdnů před samotným odjezdem. Aby se mohli majitelé hotelů připravit. Neexistuje způsob, že by vás hotel přijal ihned bez předešlé rezervace.
 O čem informovat vlastníka hotelu
Každé zvíře je jiné, má jiný věk a jiné návyky. Zejména psy. Pokud zrovna vaše zvířátko má nějaký handicap, nebo potřebuje zvláštní péči, musíte o tom informovat majitele hotelu. Hlavně pokud vaše zvíře užívá nějaké léky. Také musíte informovat o snášenlivosti s ostatními psy. Aby nedošlo k možnému zranění, nebo ublížení na zdraví.
pes mezi dětmi
 Hotely pro zvířátka se v dnešní době stávají čím dál tím více populární. Zatím jich není tolik, abyste mohli hledat i vy ve svém okolí, ale určitě se někde najde. Naše republika přeci jen není tak veliká. Musíte se také připravit na finanční výdaje, které s pobytem souvisí. čím déle budete vaše zvířátko nechávat v hotelu tím více logicky zaplatíte. Také není od věci si před výběrem hotelu najít názory, zkušenosti a recenze na vámi vybranou lokaci. Každopádně můžete pak na dovolenou odjet s tím pocitem, že jste pro vašeho mazlíčka udělali vše.