Ve světě potravních doplňků v poslední době dominuje a kraluje moringa oleifera. Jedná se o strom, který se původně vyskytoval v Indii a Nepálu, konkrétně v úpatí věhlasných Himalájí. Díky nepříznivým podmínkám je tento strom doslova zásobárnou všech potřebných živin, aby byla rostlina co nejvíce soběstačná a připravená zvládnout i nehostinné podmínky. Pořiďte si tedy i vy prášek z moringy a využijte tento dar přírody naplno.
zelený prášek na talíři
Blahodárné účinky díky úžasnému složení
Jestli lze označit nějakou potravinu za super potravinu, je to právě moringa. Moringa oleifera je význačná vysokým obsahem nejrůznějších zdraví prospěšných látek, které jsou pro náš organismus obrovským přínosem. Díky velké rozmanitosti zasahuje tato potravina do dějů v celém těle a příznivě ovlivňuje děje v organismu.

  • Obrovské množství antioxidantů, které vychytávají volné radikály a tlumí oxidační stres v buňkách
  • Vitamíny ze skupiny B, C, dále vitamíny rozpustné v tucích – D, E, K, A
  • Minerální látky – vápník, sodík, hořčík, zinek, fosfor, draslík…
  • Vláknina
  • Bílkoviny, velké množství aminokyselin, a to i těch esenciálních
  • Nenasycené mastné kyseliny
  • Mnohé fytonutrienty a produkty sekundárního metabolismu rostliny

zelené větvičky
V lidovém léčitelství má moringa dávnou tradici. Využívala se a nadále využívá na zvýšení odolnosti vůči vnějšími i vnitřnímu stresu. Může se také postarat o posílení imunitního systému, o posílení psychického, ale i fyzického zdraví člověka. Člověk s civilizačními chorobami určitě také ocení, že dokáže snížit hladinu cholesterolu nebo snížit hladinu glukózy v krvi, která je přespříliš vysoká u diabetu. Dále působí protizánětlivé, chrání kardiovaskulární systém, údajně zlepšuje zrak. Účinků je zkrátka celá řada, je tedy na čase, abyste vyzkoušeli moringu na vlastní kůži a sami zpozorovali, jak se po ní cítíte.