Proč dávat přednost polyetylenu před papírem?

Jsou lehoučké – plasty nahrazují papír v obalových materiálech, protože jsou nejen skladnější (zaberou méně místa), ale i lehčí, než papírové obaly. Možná vám to bude připadat zvláštní, ale ekologičtější jsou výrobky z plastů, nežli z papíru – na výrobu stejné váhy plastového materiálu spotřebujete méně energetických zdrojů, nehledě na dřevitou hmotu lesního porostu.

papírové obálky

Nepřijímají a nevydávají pachy – máte jistotu, že zásilka nebo skladované věci nenasáknou zápach, stejně tak ochráníte domácnost před pachy např. barev, ředidel, olejů, čisticích a desinfekčních prostředků.

Chrání před prachem a vlhkostí – papír nasákne vodu a vlhkost, zatímco plast nikoli. Papír je také částečně prodyšný i pro prachové částice a nechrání rovněž před zápachem. Tato skutečnost byla hlavním důvodem, proč se tímto směrem orientují různé e-shopy, které odesílají zboží zákazníkům přepravní službou.

odesílání zásilek

Jsou zdravotně nezávadnéplastové obálky lze využít i pro dočasné zabalení některých potravin, můžete do nich vložit svačinu, mít je k dispozici na cestách v zavazadle. Hodí se podobně jako polyetylenové sáčky se zipem k uskladnění trvanlivých surovin, např. luštěnin nebo obilných vloček. Vyrábí se z nízkohustotního polyetylenu LDPE, který má atest pro využití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Inkognito – vyrábí se většinou v bílé barvě, můžete tedy dovnitř zabalit cokoli, aniž by bylo do obsahu zásilky vidět. Takto lze posílat např. Českou poštou zásilky listovní, textilní, či jiné drobné předměty. Přepravní služby tento druh obalu považují za vhodný.

Snadno se popisuje – stačí vzít do ruky lihový fix a máte popisek raz dva hotový. Není nutné lepit štítky a zajišťovat popisky před rozmáčením – lihový fix na polyetylenu snese i déšť, sníh, námrazu a led.