Nemusíte si hned pořizovat drahé nářadí, které vám bude doma jenom překážet. Stačí vám přitom jen velmi jednoduché pomůcky, které vás budou stát jenom pár stovek a ne hned desítky tisíc korun. Postačí vám jednoduché činky, švihadlo, stupínek nebo guma na cvičení.

pomůcky

Několik home variant
· Švihadlovám pomůže pořádně rozehřát tělo a připravit je tak dokonale na trénink, který bude následovat. Svižné tempo vám krásně rozproudí krev v žilách.
· Činky posílí dokonale vaše paže, které budou díky nim krásně vymodelované.Pokud je nemáte, postačí dvě PET lahve naplněné vodou až po okraj. Zvedat je můžete libovolně, jak se vám zlíbí.
· Posilovací guma– váš nový přítel. Odpor, který vám bude klást, vás naučí správně pracovat s vlastním tělem, které se vám pak odvděčí svou pevností a stabilitou. Díky takovému cvičení se naučíte i správně dýchat, což je pro trénink snad to nejdůležitější.

· Kettlebell– jedná se v podstatě o větší činku ve tvaru dělové koule, která má ještě navíc držadlo. Vyrábí se v různých velikostech, takže s ní může cvičit prakticky kdokoli, i ten s muší váhou. Je to výborný způsob, jak si vybudovat silné a pružné svalstvo.
· Step stupínek – tato klasika se hojně používá také v posilovnách. Vám pomůže skvěle i doma, protože si na něm můžete vyzkoušet zejména řadu aerobních technik.

Velmi levně pak seženete také další cvičební pomůcky, které mají navíc velmi pozitivní dopad na vaše tělo. Co třeba taková obruč? Určitě ji znáte už ze základní školy nebo byste ji možná našli u rodičů na půdě. Byla to přece taková zábava! Vyzkoušejte také overball, který často nachází využití například v oblasti gymnastiky.

činka

Výhody cvičení doma
Pokud vám nemá kdo pohlídat děti, pak vlastně ani jinou možnost, jak se dostat do kondice, nemáte. Navíc si ušetříte peníze za vstupy do posiloven nebo permanentky, které stejně málokdo využije až do dna.
V každém případě nezapomínejte ani na správnou výživu, která dokonale podpoří vaše snažení.