Jenže, kde takovou vodu najdeme? V přírodě už asi moc ne. Tak snad jen někde u bazénu? Ano, tam je voda skutečně čistá a nezávadná. Jenže to není způsobeno přírodou nýbrž člověkem a jeho znalostmi. Pokud totiž ta voda má být skutečně super čistá, musí se do hry vložit takoví hráči, jako jsou filtry a chemie. A ti dva, ruku v ruce, lze-li to tak nazvat, udržují vodu čistou, ve které si můžete směle zaplavat, nebo jen tak polehávat, umíte-li to ovšem.

dítě v bazénu

Kvalitní filtrování je vlastně takovým pevným a hmatatelným základem, ke kterému se bazénová chemie přidává jako nehmatná a neviditelná bojovnice. Filtr totiž zastavuje hrubší nečistoty a chemie zatočí s různými sinicemi, bakteriemi a jinými věcmi, které v bazénu nemají co dělat a které zde rozhodně nepotřebujeme.

Tyto potvůrky jsou totiž tak malinké, že je písková filtrace a ani žádná jiná vlastně zastavit nemůže. Neumí to. Kdežto když na ně vyrukuje chemický prostředek, je hned čisto. Jen je třeba s ním umět zacházet.

znečištěný bazén

Zcela jistě máte také bazén a jistě víte, že bez chemických prostředků vodu v optimálním stavu udržet nelze. Bakterie se množí a jen chemie se s tím umí poprat.

Pokud jste si bazén teprve pořídili, jistě nevíte, o čem je přesně řeč. Podrobný popis by zde zabral hodně místa, takže ve stručnosti.

Bazénová chemie je ve své podstatě neškodná pro člověka, tedy nepočítáme-li jedince s citlivou pokožkou. Je však potřeba přesně vědět, kde jakou chemii použít, a hlavně je třeba znát její množství. Věřte tomu, že pokud do malého kulatého bazénku šoupnete dva pytle chloru, nebude to právě optimální řešení.

Proto s dávkováním zacházejte skutečně velmi opatrně. Na každém výrobku je to pečlivě rozepsáno a kdybyste si ani pak nevěděli rady, zavolejte svému prodejci a ten vám jistě ochotně poradí, jak prostředky bazénové chemie použít. Jeho rad se pak bedlivě držte.