Také milujete ořechy a alespoň občas si je dopřejete? Dobře děláte. Tento postup doporučujeme každému, kdo touží své zdraví zas posunout kousek dál k tomu vysněnému ideálu. Je v nich spousta živin a možná nevíte, že jsou zpravidla v ideálním poměru, navíc jsou všechny ořechy superpotravinou, tedy v malém objemu doslova živinami nabité. Stačí jich jen hrst denně a máte vystaráno, nemusíte se jimi „futrovat“ a přesto vám poskytnou to, co mnohé potraviny jen sotva. Navíc existuje druhů ořechů poměrně hodně.

kešu pražené solené

Proč zrovna kešu

Kešu pražené solené 1000g je výhodné balení pro každého, kdo potřebuje doplnit například L-Tryptofan. A proč zrovna tuto látku, když víme, že právě kešu jsou jejím vynikajícím zdrojem, jedním z nejlepších, jaké si můžete vybrat?

kešu na stole

l-Tryptofan je aminokyselina, která je nesmírně důležitá pro tvorbu serotoninu. Bez tohoto hormonu nemůžete normálně fungovat, budete v průběhu dne, jak se říká, na odpis – přetažení, nevrlí, neschopní pořádného pracovního výkonu, zralí spíše do postele a pro své okolí velmi otravní. Můžete se propadat do hlubokých a někdy i nebezpečných sebevražedných depresí, bude z vás zkrátka troska. A bohužel tomuto jevu dnes nahrává i stres všude kolem nás. Jestliže je ho příliš, vyčerpává to nadledvinky, navyšuje stresové hormony v krvi a serotonin se pak obtížně tvoří. S kešu oříšky bude váš den veselejší, a navíc jsou velmi chutné, tak uděláte něco pro své zdraví a ještě si pochutnáte.

Proč pražené a solené

Pražení ořechů (a třeba i arašídů nebo mandlí) zlepšuje jejich stravitelnost a zvyšuje využitelnost mnoha látek v nich obsažených. Zároveň jsou chutnější, takže z nich máme větší požitek. V kombinaci se solí jsou pak vhodným doplňkem pro zdravé mlsání při práci v kanceláři, venku na procházce či na projížďce na kole nebo v době, hostíte-li právě nějakou vzácnou návštěvu.