Máte v plánu vycestovat na dovolenou v České republice a dát tuzemské rekreaci přednost před zahraničím? Tak jako vy, se rozhodují tisíce lidí v naší zemi, neboť si uvědomují, že u nás je nejen mnoho zajímavých oblastí k rekreaci, ale je tu i bezpečněji. Nutno podotknout, že u nás nedochází k extrémním přírodním jevům, jako jsou zemětřesení, tsunami nebo sopečné erupce a zároveň se tu nepotkáte s jedovatými obřími pavouky, nebezpečnými hady, kupříkladu s chřestýši či kobrou, a nestane se vám, že byste na břehu rybníka na písečné pláži šlápli na jedovatého štíra.

řízení vozidla

Zároveň se v České republice domluvíte s každým, nemusíte ovládat cizí jazyky a dovolená je tu mnohem poklidnější, zejména v horských oblastech. Zároveň můžete využít služeb půjčovny aut v Praze a vydat se do hor v kabině osobního vozu, a tím se vyhnout přeplněným vlakovým kupé či autobusovým spojům. Není zkrátka nad vlastní soukromí, které je zvláště na cestách na dovolenou klíčové.

Jizerské hory

Automobil máte v perfektním technickém stavu – podstatné je, že si pronajímáte vždy vozidlo v dobrém technickém stavu, s řádným pojištěním a s dálniční známkou, tedy odpadají starosti o veškeré záležitosti tohoto typu, což snižuje stres na cestách, a vy se staráte pouze o program volných dnů.

Plánujte vaše volné dny v předstihu – jestliže vám odpadnou starosti o zajištění vozidla, měli byste svůj volný čas před odjezdem na dovolenou využít k organizačním záležitostem. Měli byste mít včas rezervované ubytování, nejlépe v soukromých rodinných penzionech, a chcete-li tip na pěkná a přívětivá místa, zkuste to v Lužických nebo v Jizerských horách. Je tu mnoho ubytovacích kapacit, krásná příroda a celá řada vyhlídkových bodů a rozhleden, které byste si neměli nechat ujít. A vezmete-li s sebou jízdní kola, nudit se tu s nimi určitě nebudete.