Není nad to si po dlouhé, ale i nudné zimě zahrát tenis ať už s přáteli nebo sám, když chcete vyprázdnit mysl. Tenis je jeden z náročnějších sportů, musíte přemýšlet nad každým odpálením, každou strategii musíte mít perfektně promyšlenou. Důležitou součástí tenisu jsou samozřejmě nejen míčky, ale i tenisové rakety. Je důležité, aby raketa měla dobrý švih, byla kvalitní, držela se vám dobře, a aby i zároveň dobře vypadala, i když to je minimum.

tenisové rakety

Můžete zde najít tenisové rakety od mnoha výrobců, které sponzorují hráče světa. Firma Head má vynikající rakety a sponzoruje například Alexandera Zvereva nebo Novaka Djokoviče. Dále firma Yonex, která má též vynikající rakety a spozoruje například Naomi Osakaovou nebo Denise Shapovalova. Nebo si můžete vybrat raketu od firmy Wilson a od mnoha dalších.

Je velmi dobré si říct, zda hledáte raketu pro závodní výkonnostní hráče, pro pokročilého hráče, pro začínající a rekreační hráče nebo dětské a juniorské rakety.

tenisové rakety

Co se týče cen, není to úplně nejlevnější záležitost, když hledáte tu správnou raketu, se kterou budete vyhrávat. Cena začíná na 690 Kč, kde jde o raketu značky Dunlop. Nejdražší raketa se pak pohybuje kolem 6 790 Kč, která je od firmy Wilson. Pokud si dáváte priority, jakou raketu hledáte, tak se zaměřte na to, jaký typ hráče jste, na to, aby se vám pak dobře držela a měla dobrý švih, aby byla kvalitní. Vedlejší roli pak hraje barva a cena. Nezapomeňte si raketu pak pořádně vyzkoušet, zahrajte si tenis a zjistíte, zda vám vyhovuje nebo budete potřebovat jiný typ. Samozřejmě můžete raketu darovat i k výjimečným událostem jako jsou například narozeniny, svátek atd. Musíte hlavně svého partnera, partnerku, sourozence nebo příbuzného dobře znát, abyste nešlápli vedle.

Správný hráč a budoucí šampion musí mít raketu, která ho požene dál.