Hledáte skvělého společníka, který Vás bude doprovázet na cestách, výletech, v práci Vám bude moci dělat společnost a budete s ním opravdu šťastní? Uvažujete o dokonale krásném a ušlechtilém plemenu? Podívejte se na možnosti pořízení skvělého plemene jménem Akita inu. Akita inu je pejsek, který je sice občas tvrdohlavý, ale je to velmi věrný přítel, který bude nadšený z Vaší přítomnosti.

akita inu

Toto plemeno se chová v chovatelských stanicích, kde dbají na krevní linii. Díky „papírovému“ psu (dále jen PP) se můžete spolehnout, že Váš nový miláček neměl v minulosti žádné zdravotní problémy. Jsou prověřeni všichni – celá krevní linie z které pejsek pochází.. Akita inu cena s PP není úplně na nejnižší hranici, ale díky tomu, že je vrh prověřený do dávné historie se můžete spolehnout na zdravého pejska bez možných genetických vad.

běhání se psem

Povaha tohoto plemene je úžasná. Jako každé plemeno má velké plusy, ale také mínusy, které by někomu mohli vadit. Například je nutné psa ujistit, kdo tu velí, aby se nestalo to, že Vám pejsek bude dělat nežádoucí věci. Od toho se odvíjí také důslednost při výcviku. Výcvik se musí provádět pozitivní metodou, protože se jedná o citlivé plemeno, které si dlouho pamatuje, když mu fyzicky ublížíte. Díky fyzickým trestům se z pejska může stát uzlíček nervů a bude mít psychické problémy. Může se díky tomu stát také velmi agresivním. Na druhou stranu je velmi úžasným společníkem. Miluje děti, lidi a také jiná zvířata. Akita je velmi inteligentní zvíře a učení mu jde opravdu snadno pokud na něj volíte správnou metodu. Sice je to tvrdohlavý pejsek, ale se správným vedením bude nepřekonatelný přítel a vychovaný pes. Je velmi závislý na svém pánovi, takže pokud mu nemůžete věnovat dostatek času, určitě si toto plemeno nepořizujte!

Pokud Vás toto plemeno zaujalo, zkuste najít vhodnou chovatelskou stanici a těšte se na svého budoucího parťáka do života.