Také chodíte rádi od jara až do podzimu do přírody, kde si krásně uklidníte nervy a vyčistíte hlavu? Pak jste si možná všimli jedné zajímavé věci. Potůčky a říčky, které putují přes písek a kameny, jsou většinou křišťálově čisté.

kameny

  • Proč tedy používat zbytečně některé chemické přípravky, když se můžeme nechat inspirovat přírodou a své zahradní koupaliště udržovat v bezvadném stavu přirozenou cestou?

Do bazénových filtrů si můžete zakoupit vysoce kvalitní kopaný křemenný písek anebo přírodní zeolity. Tento přírodní čistič zahradních bazénů https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru se rozděluje podle velikosti zrna.

  • Jestliže si nejste jisti, která velikost je tou nejvhodnější právě pro vaše zařízení, pak se jednoduše řiďte pokyny výrobce filtrační jednotky.

Nic nepřijde nazmar

Jak vlastně funguje čištění pomocí obyčejného písku? Ostré hrany jednotlivých pískových zrnek nachytí při filtračním procesu nečistoty, které se v bazénové vodě usazují. Logicky se tedy po nějakém čase hrany jednotlivých zrníček obrousí a tím pádem náplň už ztrácí svoji funkci. Je tedy načase písek vyměnit.

písek

  • Většinou se doporučuje výměna přibližně jednou za tři roky.
  • Závisí to samozřejmě na zatížení bazénu.

Při výměně náplně je nutné filtr i s novou náplní důkladně proprat dostatečným množstvím vody. Až přestane vytékat kalná voda, může být tento očistný proces ukončen.

  • Vyhazovat starý písek z filtrace by bylo zbytečné.
  • Vzniklé malé oblázky jsou využitelné při provzdušnění půdy na zahrádce.
    • Anebo alespoň jako posyp namrzlých chodníků v zimních měsících.

Křemenný písek je léty osvědčený filtrační materiál. Nemusíte se tedy obávat ho použít i na údržbu vašeho bazénu. Vodárenské technologie ho odedávna využívají při úpravách pitné vody. Je tedy zřejmé, že jsou jeho vlastnosti v tomto ohledu naprosto dokonalé.