Ne každý z nás se narodí s rovnými a krásnými zuby. Přitom na první pohled, pokud se na někoho podíváme, se dá ze zubů vyčíst mnoho. Chcete-li patřit mezi ty osoby, které mají chrup nádherně zdravý a rovný, měli byste se pustit do léčby okamžitě. Nemusíte se bát, že byste byli na rovnátka příliš staří, neboť srovnat chrup a dosáhnout perfektního výsledku slze v kterémkoliv věku.
rovné zuby
Budete-li chtít srovnat zuby, musíte nalézt správného doktora. Pokud byste zvolili špatně, pravděpodobně budete jen plýtvat finančními prostředky a vytouženého výsledku stejně nedosáhnete. Jedna z nejlepších ortodontistických ordinací se nachází v Praze a nese jméno Petr Otrho s.r.o. ().
Kvalifikovaní doktoři vám již na první schůzce řeknou vaši diagnózu a určí plán léčby. Budete tak předem obeznámeni s finanční a časovou náročností léčby. Následně je již jen na vás, zde jste ochotni do celého procesu vstoupit, či nikoliv. Samotné rovnání zubů pomocí rovnátek je bezbolestné. V zásadě se jedná o změnu postavení chrupu v čelistní kosti. K tomuto cíli se dá dojít mnoha cestami a záleží především na vadě chrupu a finančních prostředcích, které je pacient ochoten investovat.
Asi nejznámější a zároveň nejúčinnější metodou léčby jsou rovnátka na pevno. Mluvíme o malých, kovových zámečcích, které jsou přilepeny na chrup. Ačkoliv jsou zámečky vidět a dentální hygiena je podstatně ztížená, jedná se o ideální kompromis mezi cenou a efektem. Pokud byste si chtěli připlatit, mohou být zámečky nalepeny na vnitřní stěnu zubů. Díky tomu se stanou neviditelnými.
krásný úsměv
Snímací aparáty se používají především u dětí nebo u malých vad. Jsou sice levné, nicméně nejsou vhodné pro rovnání větších nerovností. Rovnání by trvalo příliš dlouho a ani tak by nebylo dostatečně efektivní. Vyndavací rovnátka se používají i po léčbě používající rovnátka na pevno, k fixaci chrupu.