Borůvky, maliny, ostružiny, při každém slově si vybavíte jistě léto, les, případně vaši zahradu, kde dané ovoce pěstujete. Prodejci si vydělávají nejvíce na tomto typu jídla. Vy si z nich totiž můžete doma jednoduše vyrobit hned několik zákusků a dobrot, které vás osvěží. Několik nápadů získáte v tomto článku.

dezert v misce

            Můžete si připravit například bublaninu, ta je typická pro letní dny a toto ovoce. Taktéž se dělá z jahod. Jedná se víceméně o piškotové těsto, na které posypete rovnoměrně kusy ovoce. To zůstane na místě a vytvoříte se prohlubně, zbytek těsta nakyne. To vytvoří dojem „bublin“. Příprava je rychlá, výsledek není příliš sytý ani nezdravý, jedná se o zpříjemnění letního dne.

            Kromě bublaniny si lidé připravují také nepečené koláče, jelikož ve vedrech je těžké se udržet u trouby a v místnosti je poté zbytečně moc teplo. Jedním z receptů je například vyskládání piškotů do formy, tuto vrstvu zalijete krémem ze smetany, tvarohu, víceméně čehokoliv chcete a na to můžete vytvořit druhou vrstvu z piškotů a tvarohu. Nakonec vyskládáte vrch ovocem a to zalijete želatinou. Necháte několik hodin vychladnout (je třeba nechat tento zákusek v lednici dostatečně dlouho, aby stihl ztuhnout) a můžete podávat. Jedná se o jeden z nejlepších možností, jak si připravit sladké v létě. A opět se nejedná o těžký recept.
jogurt s ovocem

            Cheesecake si také lidé připravují v létě, a právě si jej obohacují o různé polevy navrch. Můžete si vytvořit sirup z ovoce a poté pouze cheesecake zalít, nebo jen posypat ovocem. Nejtěžší je tedy samotná příprava tohoto dortu, zbytek je jen na vás.

            A pokud netoužíte po patlání se s jakýmkoliv zákuskem nebo dortem, stačí si pouze nasypat ovoce do skleničky, přidat tvaroh, smetanu, nebo jogurt a nechat chvíli v lednici. Takovýto nakyslý jednoduchý recept (případně doplněný šlehačkou), vás jistě potěší. A nedáte si s ním prakticky žádnou práci.