Letní dny jsou vhodné pro detox, relaxaci, nebo vycestování. Můžete si léto zpříjemnit něčím nečekaným, co vás ve výsledku vyjde lépe než plánované cesty právě z toho důvodu, že vás nezklame plán. K tomu vám stačí jen nutnosti, tudíž se naučíte balit si jen to potřebné. No a poslední výhodou je také to, že si budete připadat více svobodně.

terminály s lety

Můžete například na mapě ve stanoveném okruhu náhodně vybrat místo například zapíchnutím špendlíku naslepo do mapy, případně vybrat nejbližší město či památku. No a na toto místo vyrazit spolu s přáteli či rodinou. Nejen, že z takového výletu může vzniknout nečekané dobrodružství, ale poznáte místa, kterých byste si jindy nevšimli.

Pokud však stojíte o opravdové dobrodružství, co takhle vycestovat do zahraničí? Buď si na internetu najdete stránku nabízející akční letenky, kde najdete některé opravdu levné výlety, rezervujte si ubytování a můžete vyrazit. Takto se dá vycestovat třeba i na víkend a některé letenky i s levným ubytováním vás vyjdou na směšnou částku. Ubytování některé země mají opravdu levné, nebo hledejte přes Airbnb.
cesta do hor

No a posledním, naprosto unikátní a nejvyšší úrovní dobrodružného cestování je zabalit si jen to potřebné, obzvláště tedy peněženku s kartou, přijet na letiště a zde vybrat náhodnou letenku, kterou vám společnost na poslední chvíli může dát například i za třetinu. Tím vycestujete na naprosto náhodné místo a postaráte se o nezapomenutelnou dovolenou. Na letišti najdete hotel a můžete vyrazit za krásami daného státu či ostrova. Pokud si stanovíte vyšší budget a dovolená ještě zdaleka nekončí, v řádu několika dní se dají procestovat třeba i tři různé země. Stejným principem, se kterým jste vycestovali poprvé. Někteří jedinci si tento typ cestování oblíbili natolik, že se stal jejich koníčkem. Schválně přijeďte někdy na letiště a pokuste se pozorovat, jestli někoho podobného nenajdete.