ARTALK: Server Artalk přináší aktuální zprávy týkající se výtvarného umění, informuje o dění na výtvarné scéně, o probíhajících i chystaných výstavách, přednáškách, besedách, akcích a i o tom, co se o umění píše v mediích. Najdete na něm recenze, komentáře, rozhovory nebo odkazy na blogy zaměřené právě na výtvarné umění.
mona lisa na zdi
ARTIČOK: Artyčok je internetová video platforma o současném umění. Zaznamenává dění na výtvarné scéně a s ní související kulturní aktivity. Slouží hlavně jako databáze audiovizuálních příspěvků v podobě reportáží z výstav, profilů a přednášek teoretiků umění i samotných umělců. Přehledně řazené příspěvky poslouží jak profesionálům, tak laikům zajímajícím se o současné umění.
náboženské umění
ARTMAP: Milovníky výtvarného umění určitě zaujme platforma ArtMap, která již od roku 2009 pravidelně vydává tištěné mapy s přehledem výstav v Praze a v Brně. Portál ArtMap.cz pak na tuto činnost navazuje a mapuje dění na poli současného umění v celé ČR. ArtMap spolupracuje s celým spektrem galerií a institucí v celé ČR od těch největších až po nezávislé iniciativy.
malovaní obrazu
IUMENI: Server založený Janou Chládkovou slouží jako informační portál pro odbornou i laickou veřejnost zaměřený na současnou veřejnost. Nabízí to nejzajímavější ze současné umělecké scény prostřednictvím událostí, článků, recenzí a videí o umění. Projekt se snaží o systematické shromažďování informací o umělecké tvorbě z oblasti malířství, sochařství, užitého umění, fotografie, nábytkářství, architektury nebo módního návrhářství a tvoří tak informační portál o pestrosti a kvalitách českého umění. Portál nabízí prostor pro současně tvořící umělce, kteří jeho prostřednictvím mohou nabízet svá díla k prezentaci nebo prodeji širokému okruhu zájemců z řad sběratelů, odborníků či milovníků umění.