Proto abychom se pěkně oblékli nemusíme navštěvovat prodejny s oblečením, ale můžeme využít „sekáče“ jak se také nazývají obchody s oblečením z druhé ruky. Pokud pro vás není nepředstavitelná myšlenka, že budete na sobě nosit něco co někdo jiný před vámi vězte, že těmito nákupy ušetříte nemalé částky a neuberte to vaší kráse.
použité oblečení
Kdo hledá najde
Pravdou je že některé kusy oblečení v těchto typech prodejen je značně použitelné a může jevit známky obnošení. Nalézt však můžete zcela parádní kousky které někdo vyřadil právě z toho důvodu, že si koupil něco, co mu bylo malé nebo velké nebo to nosil minimálně.

Naprostá originalita
Vždy je něco moderní a běžné obchody jsou pak plné zboží které se nám třeba nemusí líbit. Řešením pak může být návštěv seconhandu kde jsou k vidění kousky které jsou zcela originální a nikde jinde bychom je nesehnali.
košile kolem pasu
Do lesa, na hřiště, pro doma
Jsou příležitosti kdy si nechceme brát na sebe něco z obavy o zničení. Návštěva lesa může být příležitost kdy uplatníme oblečení které bychom jindy nenosili bez obav o jeho znečištění. Zejména ti, kdo mají malé děti ví jak chvilka strávená na trávníku nebo v lese na borůvkách dokáže zničit oděv.

Luxus není problém
Šaty, za které bychom jinak utratili tisíce můžeme v těch nejluxusněji orientovaných obchodech nalézt za podstatně nižší částku.  Značkové oblečení je však běžnou součástí většiny z nich a my se můžeme pyšnit jejich nošením za cenu mnohdy nižší, než bychom dali v prodejně asijských obchodníků za obyčejné bavlněné tričko.
modelka na schodech
Čistota především
Jsou pryč doby, kdy byli obchody s oblečením z druhé ruky považovány za nečisté, dnes se to ve většině z nich blýská čistotou. Oblečení je často prané a není cítit zatuchlinou.

Z nakupování z druhé ruky se pomalu a jistě stává trend který dokáže ušetřit velké částky.