První kolečkové brusle byly vynalezeny už v osmnáctém století. Tenkrát měly podobu dnešních jednořadých in-linů, avšak nebyl to takový boom, jako dnes. Později se objevily brusle dvouřadé a ty už měly větší úspěch. Jak šel čas a hlavně vývoj kupředu, získaly si svou oblibu i dnešní brusle v podobě, jak je známe z mnohých tratí, cyklostezek a sportovišť.
inline bruslení
Pokud stále váháte…
Jestli jste se ještě nerozhodli pro tuto aktivitu, pak vězte, že se nejedná o nějakou pohodovou procházku růžovou zahradou. Jízda na kolečkových bruslích je opravdová makačka a sport jako vyšitý. Chcete-li se kochat okolní krajinou a moc se nezadýchat, pak asi zvolte něco klidnějšího.

První krůčky…
Jestli stále trváte, že brusle opravdu nazujete a bude to poprvé, možná stojí za zvážení oslovit zkušeného instruktora, který vám přiblíží správnou techniku jízdy a zabrání zbytečným zraněním.
Získání jistoty lze nacvičit také na trávě. Zní to trochu úsměvně, ale odborníci to doporučují kvůli nácviku stability a zvykání si na něco nového na našich nohách. Na bezpečném místě je také vhodné naučit se rozjíždět, zatáčet a hlavně brzdit. Zrádná může být i jízda z kopce či do něj, takže i toto je doporučováno nejdříve nacvičit.
kolečkové brusle
Až pak lze vyjet na stezku, do parku, nebo na jiné vhodné místo. Pozor na okolní jezdce, cyklisty a chodce. Určitě se vyplatí investovat alespoň zpočátku do ochranných pomůcek, jako jsou chrániče loktů a kolen, případně i bezpečnostní přílba – pro tyto účely lze však použít dočasně tu cyklistickou.

Kdo tomu propadne, nemůže se odtrhnout
Jízda na kolečkových bruslích je skvělou záležitostí. Kdo v ní najde zalíbení, ten ví o čem je řeč. Dynamický pohyb, adrenalin a skvělá forma jsou právě tím, co člověka nutí znovu a znovu nazout brusle, mít je stále v kufru auta a kdekoliv je rovný kousek asfaltu nebo hezký okruh, tak okamžitě vyrazit.