Nejen trénovaní sportovci, ale také malé děti, teenageři, starší lidé, maminky s kočárkem i ti, co nikdy nesportovali – ti všichni si mohou užívat zábavnou jízdu na kolečkových bruslích. Tento sport je totiž velmi rekreační, takže si u něho skvěle odpočinete. Navíc, i když to tak na první pohled možná vůbec nevypadá, je to sport, díky kterému si můžete vypracovat skvělou postavu.
staré kolečkové brusle
Bruslíme poprvé
Co tedy všechno potřebujete, než začnete bruslit? Tak především, kromě bruslí, byste si měli pořídit také chrániče na kolena a lokty i zápěstí. Nezapomeňte také na helmu, která ochrání vaši hlavu v případě pádu. Myslete na to, že bruslařské začátky nemusí být vždy snadné, a s nějakým tím upadnutím raději počítejte. Pokud se však nebudete bát a udržíte stabilitu a rovnováhu, máte napůl vyhráno. Takže vzhůru na brusle!
kolečkové brusle na cestě
Zábava a sport v jednom
Kdo propadne kouzlu in-line bruslení, už nebude chtít nikdy přestat. Tento sport je totiž zároveň skvělou zábavou i relaxací na čerstvém vzduchu, takže si u bruslení lidé dostatečně odpočinou a zároveň se pozitivně naladí do dalších dnů. Navíc je tento sport přirovnáván k cyklistice, běhu a aerobiku zároveň, takže si jím můžete dobře regulovat vaší tělesnou hmotnost. Bruslením se také dokonale tvarují nohy, boky i zadeček, a ještě si protáhnete zádové svalstvo. Vaše klouby naštěstí zůstávají ušetřeny, což se nedá říci například u běhání.
holky na bruslích
Správná technika
Než na bruslích vyrazíte, vyzkoušejte si nejprve, zda ovládáte správnou techniku ježdění. Kolena musejí být dostatečně pokrčená, brusle do písmene V. Jedna noha je vždy trochu dopředu, tím udržíte rovnováhu a nespadnete. Každý odraz pak směřujte do strany.
Brzdíme
Umět na bruslích správně zabrzdit je velmi důležité, jedině tak zamezíte pádu i nějakému jinému kolapsu. Pokud tedy chcete začít brzdit, nohu s brzdou dejte co nejvíce dozadu, kolena mějte stále pokrčená a mírně se předkloňte.
Bruslař je chodec
Podle zákona je bruslař vlastně chodec, proto byste se měli na silnici pohybovat po levé krajnici. Dále byste na silnici měli dát přednost cyklistovi a vyhýbat se ostatním chodcům. Pokud však máte možnost, raději jezděte po cyklistických stezkách či po trasách určených pro in-line bruslení.