Lomi lomi – nejen Ajurvéda a Tradiční čínská medicína, ale i prastaré tichomořské praktiky pomáhají lidem zlepšit kvalitu života. Na Havajských ostrovech se praktikuje poměrně běžně tření pokožky s přitlačováním v rytmických pohybech, jejichž synchronizace zvyšuje účinnost této metody.
masírování zad
Lymfodrenáž – je známo, že v dnešní době je vzhledem k nedostatku vhodného pohybu většina z nás postižena nedostatečně proudící lymfou. Ta je rozhodující pro zásobování organismu živinami a odvádění metabolických zplodin. Speciální rytmický pohyb dlaní napodobující hnětení těsta lymfu rozproudí a ta si pak snáze poradí např. s otoky končetin.
Vodní – tyto techniky masáží patří k nejstarším a můžete si je dopřát dokonce častěji, jestliže se odhodláte k zakoupení vířivky. Cíleně si je velice často dopřávají i vodáci plující po řekách, kde je dostatek bezpečných jezů. Mnohé z nich působí jako masážní trysky v perličkové lázni a to je také jeden z důvodů, proč je tento typ rekreace mezi aktivními lidmi vyhledávaný. Tato technika zmírní bolesti kloubů a namožené svaly, výrazně pomáhá při onemocnění artritidou.
Aromaterapie – veškeré aromaterapeutické metody jsou výtečnou formou, jak navodit relaxaci a příjemné pocity. Vonné oleje zvýší účinek doteků, ať jsou prováděny jakkoli. Tento způsob se doporučuje i mezi partnery, škoda, že většina lidí dnes doslova ztrácí volný čas pasivním sledováním televize, zatímco by si v partnerském soužití mohli navzájem krášlit život, a to nejen sexuálním stykem.
olejíček s bazalkou
Reflexní terapie – mezi zasvěcenými lidmi se o ní říká, že jde o nejúčinnější typ masérské techniky. Lidé, kteří ji pravidelně podstupují, se zbavují zdravotních problémů mnohem rychleji, jde totiž o tlak na energetické kanály orgánového systému a jejich cílenou podporu. Zkušený masér dobře odhadne, které zóny na chodidlech je třeba více zatížit, kde přitlačit, a kde naopak zmírnit. Ačkoli se to nezdá, lidská chodidla jsou nesmírně účinným prostředkem, jak léčit většinu neduhů pouhými pravidelnými jemnými doteky a vhodně vedenými tahy bříšek prstů.