Dovolená po svém

Dovolená na kolech – pobyt u moře je jistě báječný a nebudeme nikoho z vás přesvědčovat, že tomu tak není, ovšem neměli bychom zatracovat ani tuzemské lokality. Jakmile začne slunce po obloze kroužit větší oblouk a dny se začnou výrazně prodlužovat, začne nás to lákat více ven, být svobodní a nespoutaní. Pro mnohé z vás je to impuls začít uvažovat o nějaké vhodné lokalitě k víkendovému nebo dovolenkovému pobytu.

hladina rybníka

Jednou z možností trávení volného času je naložit kola na vozidlo z půjčovny dodávek v Praze 5 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha a spolu s nimi i veškerá cestovní zavazadla a vydat se s partou přátel na cyklistické putování. Cyklistika je v české republice oblíbeným sportem, k jehož popularitě přispívají i cyklotrasy, pečlivě připravované některými lidmi na základě jejich vlastních zkušeností, ovšem jsou i trasy, s nimiž se na stezkách pro cyklisty přímo nepočítá, a přesto bychom vám je mohli doporučit. S dodávkou se snadno přemístíte kamkoli všichni pohromadě a trasu si naplánujete podle nálady, počasí a dalších okolností.

staleté duby v Jižních Čechách

Plzeňsko a horní Berounka – jednou z působivých tras pro cyklistiku je horní tok řeky Berounky z Darové po červené turistické značce směrem na Kaceřovský Mlýn. Dále budete pokračovat k Rybárně a k jezu Pod Žíkovem, odkud jsou nádherné panoramatické výhledy na řeku a okolí. Další vyhlídky spatříte od zříceniny hradu Libštejn a z Havlovy skály u Liblína. Pokračovat můžete přes Rakolusky k Podkrašovskému mlýnu, do Tříman, k Hřešihlavské rybárně a do Zvíkovce. V případě zájmu lze trasu prodloužit až do Skryj ke Skryjským jezírkům, případně k hradu Křivoklát a do Zbečna. Tato rekreační oblast patří k nejkrásnějším ve střední Evropě.

Z Veselí do Třeboně – odtud se vydejte směrem na jih z centra města Veselí nad Lužnicí po červené turistické značce do obce Vlkov a podél rybníka Překvapil k obci Frahelž a Klec. Je to velmi příjemná trasa pro cyklisty začátečníky a malé děti a doporučujeme ji jet z Veselí až k rybníku Rožmberk, případně do Třeboně, ale nikoli opačným směrem. Tento směr je výhodnější vzhledem k poloze slunce na obloze, kdy jej máte stále před sebou, a díky tomu bude modrá obloha skvěle kontrastovat s modře nasvícenou hladinou rybníků – za slunečného počasí je to nádherná podívaná.