Pokud už se někde vyrobí něco smysluplného, co má svoji hodnotu, mělo by se to naprosto pochopitelně chránit, kdykoliv hrozí, že by se to mohlo dejme tomu poškodit, zničit nebo poztrácet. A nemusí se to týkat vlastně jenom hotových výrobků; někdy je potřeba chránit i součásti, ze kterých se něco teprve zhotoví, případně i něco docela jiného, když to majitel uzná za vhodné.
A to je důvod, proč se tolik výrobců a přepravců něčeho poohlíží po tom, co se jim nabízí v oboru obalů. Nikdo tu nechce zbytečně riskovat, a tak se nejen shání nějaké papíry, škatule, fólie a podobně, do čeho lze balit, ale také se mezi tím vybírá to, co v konkrétní situaci nabídne nejdokonalejší službu. Protože každý obal má své specifické vlastnosti a každý tedy v nějakém ohledu své uplatnění najde. I když mnohdy jenom omezeně, nikoliv univerzálně.
Když pak chce někdo obaly, které dokážou ochránit to v nich uložené a současně se s nimi dá i lehce manipulovat, sází na stohovatelné boxy. Protože mají takové stohovatelné EURO přepravky hned celou řadu výhod, které je činí atraktivními a lepšími ve srovnání s jinými nabízejícími se obaly. Nabízí se u nich například maximální využitelnost vnitřního objemu, jsou stohovatelné, a tedy vyhovující manipulačním zařízením stejně jako zařízením pro podporu logistiky, dají se stabilně skládat na sebe a tím jsou ideální pro kompletní paletové náklady, přičemž se šetří prostor a tím i cena za skladovací prostory nebo dopravu. A protože jsou potřeby lidí a firem přepravujících náklady a skladujících nejrůznější záležitosti rozmanité, nabízejí se tyto EURO přepravky hned v osmašedesáti různých modelech sedmi různých velikostí jejich základny. Někdo může sázet na ty hladké, někdo na ty perforované, s vyklápěcími dvířky anebo víky, dělítky, držáky na štítky nebo podavači. Prostě takové, jaké se hodí třeba pro automobilový průmysl, potravinářství a podobně. Aby se nepoškodilo to, co se poškodit nemá.