Ne každého z nás baví úklid domu, ale většina z nás miluje pocit, když je náš dům čistý a perfektně uklízený. Nemusí to znamenat, že se budeme každý den věnovat několik hodin pečlivému úklidu. Stačí do vašeho života začlenit několik návyků, které vám pomohou udržet dům uklizený bez zbytečné námahy.

Stelte postele

V každodenním chaosu, který vás doma čeká, může být jedna jistota. A to je ustlaná postel. Je to jednoduchý úkon, který vám nezabere více než pár minut. Vaše postel nemusí být perfektně ustlaná, jen nenechávejte ložní prádlo v takovém stavu, jak jste z něj ráno vylezli.

postel

Průběžně utíkejte

Nejlepší způsob, jak udržovat dům v pořádku, je uklízet ho průběžně. Pokud ušpiníte nádobí, hned ho umyjte. Zkoušíte si oblečení? To, které si nebudete nakonec brát, hned vraťte do skříně. Něco se vám rozsypalo? Hned to zameťte. Průběžný, i když drobný úklid, vám pomůže udržet dům v pořádku.

Uvolňujte prostor

Koupili jste si něco nového? Vyhněte se přeplněným prostorům a skříním tak, že za každý kousek se zbavíte něčeho starého. Umožní vám to udržovat dům v pořádku. Čím více věcí máte, tím těžší bude pro vás udržovat dům na pohled uspořádaný a organizovaný.

úklid

Čisté povrchy

Nenavykněte si odkládat váš nepořádek na povrchy. Takto se vám brzy může stát, že budete mít nepořádek všude na viditelných místech. A to nechcete. Pokud něco vytáhnete, ukliďte věci hned na svá místa. Neodkládejte je jen tak někam.

Stírejte prach

Prah na povrchách vypadá nehezky, a navíc může způsobovat různé alergie a podráždění. Přitom setření prachu vám nezabere více než pár minut. S tímto přístupem bude váš dům vypadat více uklizeněji. Pokud bydlíte v panelovém domě, měli byste dbát i na úklid společných prostor. V dnešní době už se nepěstuje způsob, kdy uklízí každý týden jiný byt. Kdo má v dnešní době na tohle čas? Raději si zajistěte úklid bytových domů od profesionální firmy.