Podzim je tu a nás čeká spousta práce se zazimováním zahrady. Jedním z důležitých úkolů, které před sebou máme, než začneš mrznout, je správné zazimování našeho venkovního bazénu. V případě, že se o náš zahradní bazén před zimou postaráme, na jaře bude příprava na sezónu mnohem jednodušší. Nejdůležitější je začít dříve, než vše ohrozí první ranní mrazíky.
 

A čím tedy začít? Postup je snadný:

 
1)      zbavení nečistot – voda v bazénu by měla být čistá, proto pomocí síťky odstraňte napadané nečistoty ve vodě a na drobné nečistoty použijte vysavač. Je také potřeba propláchnout vhodnou desinfekcí písek ve filtračním zařízení

2)      upuštění vody – pře příchodem zimy je potřeba upustit vodu tak, aby hladina klesla minimálně 10 cm pod všechny trysky, které v bazénu máte. Nejdříve vodu můžete vypouštět pomocí filtrace, potom použijte vhodné čerpadlo. Nezapomeňte na odšroubování čoček u trysek a našroubování vhodných zátek.

3)      odpojení bazénového příslušenství – písková filtrace, čerpadlo, solární panely i všechno ostatní příslušenství musí být během zimy schované na suchém místě tak, aby nehrozilo poškození mrazem. Před uložením je velmi důležité, abyste odmontovali výpustní zátky a vypustili z veškerého zařízení i z hadic všechnu vodu. Veškeré spojovací materiály pečlivě uschovejte na jedno místo.

4)      zakrytí bazénu – před zakrytím bazénu ošetřete vodu vhodnou chemií, která ji do jara ochrání. Můžete použít i distanční panely, které rozdělí plochu vody na menší části. Můžete použít i speciální nafukovací vak, který umístěte na hladinu bazénu. Bazén můžete nechat odkrytý nebo použít speciální zimní plachtu, která je vyrobená tak, aby vydržela i nápor sněhu.

 
Věříme, že vám naše rady přišly a vhod a že díky nim budete moci váš zahradní bazén na jaře bez jakýchkoliv obtíží připravit rychle a snadno na další letní sezónu.