Pokud chcete pohnout vaší váhou směrem dolů a zároveň trochu zpevnit své tělo, můžete to provést hned několika způsoby. Automaticky se nabízí běhání, které je prakticky zadarmo. Stačí si nasadit tenisky a vyběhnout do parku nebo k řece. Jízda na kole je také zdraví prospěšná a dobře se po ní hubne, ale kvalitní kolo je přeci jen trochu drahý špás, stejně jako jeho domácí alternativa v podobě rotopedu. Nechcete-li běhat a zároveň příliš utrácet, kupte si domů do obýváku nebo na zahradu trampolínu, ze které budete určitě nadšení.
holčičky na trampolíně
Ven i do interiéru
Možná, že jste doteď viděli trampolíny pouze na dětských hřištích, případně u sousedů na zahradě, ale věřte nebo ne, běžně je používají i dospělí. A to jak zahradní typy, tak i modely určené přímo do interiéru. Obě verze se od sebe samozřejmě odlišují hlavně velikostí. Přeci jen do obýváku si asi těžko přinesete trampolínu o průměru tři a půl metru. V domácnostech se používají menší typy určené pouze pro jednoho člověka. Na zahradu si ale klidně můžete pořídit velkou trampolínu, na které bude moci skákat více lidí najednou.
skákání na polštáři
Pro zdraví
Hlavním důvodem, proč byste měli o koupi trampolíny, byť jen uvažovat jsou zdravotní benefity. Stejně jako na kole, tak i s pomocí trampolíny můžete shodit nadbytečné kilogramy. Možná tento cvičební nástroj vypadá jako hračka a často slouží hlavně k zábavě, ale buďte si jisti, že se na trampolíně také hodně zapotíte.
pružiny na trampolíně
To platí dvojnásob, pokud budete cvičit přesně podle návodu. Existují totiž různá cvičení rozličné složitosti, díky kterým můžete nejen zhubnout, ale také si srovnat krevní tlak a eliminovat velkou část zlého cholesterolu. Ze začátku nemusíte nijak zvlášť divočit, bohatě stačí cvičit dvacet až třicet minut třikrát týdně. Jakmile najedete na tu správnou vlnu a trochu se vám spraví kondice, klidně prodlužte dobu cvičení i na celou hodinu.