Je vcelku jasné, proč valná část obyvatelstva sní o vlastní bydlení. Důvodem jsou jistoty. Když budete mít něco vlastního, nikdo vám to při současném politickém rozpoložení nebudete moci vzít. Problém však je, že dosáhnout finančně na takovou investici je v současné době pro mnoho rodin docela problematické, jelikož obytné nemovitosti za posledních několik let razantně podražily. Jejich ceny jsou už na takové úrovni, že si je nemohou dovolit často ani lidé s vyššími příjmy. Největší potíže jsou samozřejmě ve větších městech, http://www.mesto-pisek.cz/o-chytrych-mestech-se-diskutovalo-ve-sladovne/d-16087 ovšem ceny bytů se prudce zvedají i v menších obcích.

Konstrukce domu

Není proto vůbec divné, že více a více Čechů zvažuje i další alternativy. Mnoho jich věru není, ovšem to neznamená, že nejsou. Jedním z těch nejideálnějších řešení jsou levné mobilní domy nové generace, které jsou určeny pro celoroční bydlení. Nejedná se tedy pouze o nějaké karavany vhodné k občasnému přespání.

Výhodou mobilních domů, a to ať už nové, nebo i minulé a předminulé generace, je rozhodně cena. ta není ani zdaleka tak vyšponovaná jako v případě klasických verzí bydlení, nicméně i zde se už mírně zdražuje. Pokud chcete bydlet pod vlastní střechou co nejlevněji, neměli byste dlouho váhat. I na mobilní domy se už dnes vztahuje hypotéka, takže nebudete muset narychlo shánět peníze po všech kamarádech, respektive rodinných příslušníků. V bance vám rádi pomohou, samozřejmě s patřičně tučným úrokem, který se v poslední době docela zvedl nahoru.

Kuchyně

Podnikatelský sektor

Bydlet se dá v mobilním domě nejnovější generace více než dobře. Nicméně se tento druh obydlí používá i k jiným činnostem, třeba k vydělávání peněz. Ono to asi není nic divného. Bydlení na kolečkách je totiž docela levné, nezabírá příliš prostoru a je možné s ním libovolně popojíždět kamkoliv je libo. A nehodí se pouze pro stánkový prodej, jak by se mohlo zdát, ale i pro mnoho dalších podnikatelských aktivit.