Hlavním motivem, proč si lidé volí přemístění nábytku, spotřebičů a ostatních věcí z bytu na jiné působiště, je úspora financí. A právě peníze bývají prioritní v rozhodování, přitom je tento pojem velmi relativní. Vydělat peníze totiž znamená vydat svou vlastní energii, a tak se také vyplatí zvážit, zda není lepší věnovat se výdělečné činnosti a zaměřit se na své vlastní zdraví, zatímco pověříte profesionály, kteří vám pomohou s něčím, na co vám nemusí stačit síly.

stěhovací auto

Stěhování je totiž náročná služba, stěží ji můžete srovnávat s návštěvou kadeřníka. Rozsah práce může být natolik obsáhlý, že vás následná rekonvalescence může stát více sil, energie (a peněz), než jste měli původně v plánu.

Co je v ceně stěhování s firmou

Zapůjčení balicího materiálu – většina solidních firem vám proti vratné záloze půjčí krabice a může zajistit i tenkou a bublinkovou fólii. Nemáte-li dostatek času, nebo jste pracovně vytíženi, případně nemáte dostatek zkušeností s balením velkých věcí, jako jsou např. spotřebiče, můžete tento úkol svěřit stěhovákům.

Montáž nábytku – zdánlivě maličkost, ovšem u velkých nábytkových sestav, jako jsou skříně na míru a kuchyně, je to obtížný úkol i pro zdatného kutila. Dnes je služba montáže nábytku Praha běžnou součástí nabídky stěhovací firmy.

kartonové krabice

Nesháníte ani dodávku, ani spolehlivého pomocníka – ne každý si troufne řídit transportní dodávku a mnozí z nás se obávají i případných komplikací při poškození vozidla vlastní vinou. Zároveň potřebujete někoho spolehlivého k ruce, aby měl v daný den dostatek času. Když kamarád onemocní, anebo vy, a musíte v určený den předat stávající byt majiteli, nebo se nastěhovat do nového bytu dle smlouvy či dohody, máte problém. Stěhovací firma za všech okolností dodrží termín, a to za každého počasí.

Stěhováci jsou pojištění – pojištění je v ceně služeb, a pokud se vám něco ztratí nebo poškodí, sepíše se škodová událost. Problém není u běžných spotřebičů a nábytku, pokud ovšem máte nějaké velmi cenné starožitnosti, je vždy lepší na to stěhovací firmu upozornit předem a ujistit se o pojistném plnění v tomto „nestandardním“ případě.