Móda mnohým říká vždy něco jiného, někomu například skoro nic a naopak jiní se jí věnují v běžném denním životě. Každý do svého období, kdy začne alespoň lehce už vnímat módu, vstoupí v různý čas, tedy většinou období předtím je zrovna dětství. V tomto období nám nejčastěji všechno oblečení vybírají rodiče. Kolikrát je vtipné se podívat na fotky z toho období, protože si občas říkám, jaké různé oblečení se tehdy nosilo. Ne že by rodiče měli špatný vkus, ale spíš je vtipné to, co kdysi bylo zkrátka v módě, jelikož móda se mění každou chvíli.

Značkové oblečení

Tedy abyste byli neustále v módě, musíte taky stále sledovat různé „trendy“, a to ve výsledku však stojí mnoho peněz. Někdo zkrátka na značkové oblečení má a někdo ne. V těchto případech se například ve škole může stát, že se někomu budou posmívat za to, že nemá zrovna na sobě nějaké značkové oblečení, což v pořádku není, abychom takto soudili člověka. Říká se sice, že šaty dělají člověka, no nic méně, alespoň dle mého, se dá v second handech, tedy v takzvaných „sekáčích“ najít kolikrát opravdu mnoho hezkých kousků a za velmi malou cenu. Takže si myslím, že cena v tomto nemusí hrát vždy roli.

Second hand

Abychom se pěkně oblékli, nemusíme mít mnoho peněz, tedy značka není jediná věc, jenž znázorňuje kvalitu, ale co je velmi důležité, abychom se všichni vzájemně v tomto tolerovali. Zkrátka každému se líbí něco jiného a má svůj oblíbený styl oblékání, někdo nosí rád černé, někdo světlé a někdo pestrobarevné. Nicméně si myslím, že oblékat se jak chceme nelze samozřejmě všude za všech okolností. Tedy do práce, do divadla, na úřad a podobně bychom měli volit formálnější oblečení, samozřejmě záleží, kde například pracujeme, jelikož někteří pracují třeba z domova. Avšak za normálních okolností se každý cítí svůj v oblečení, jenž rád nosí, nehledě na cenu, na barvu anebo na značku.