Při brouzdání různými internetovými diskuzemi a fóry můžete narazit na několik druhů komentářů. Většina se zdá býti seriozní, ale pak jsou tu také autoři, kteří píší takovým stylem, že je to až k pláči. Tito tvůrci rádoby vtipných textů reagujících na určité téma se maskují anonymitou, a svou pravou totožnost nedávají veřejně znát. Anonymní komentování jim dává šanci vyjadřovat se, jak by jinak nemohli. Na jaké typy komentářů můžete v těchto diskuzích narazit?
 inkognito v davu
·         Troll
Velice četným typem komentářů jsou rádoby vtipné poznámky na vážná témata. Člověk ze sebe tak dělá vtipálka, používá hlášky ze známých filmů a seriálů, domnívá se, že baví obecenstvo, ale ve skutečnosti tomu tak není. Jeho tzv. „vtipy“ jsou spíše trapné, ale i tak získává svou popularitu. Pak jsou tu tací, kteří pobaveni vůbec nejsou a svůj negativní názor na tyto „trolly“ veřejně sdělují.
 
·         CAPSLOCKÁŘ
Psát všechno velkými písmeny dává v těchto online místech dojem, že komentující doslova vyřvává svůj postoj. Není nad to si hezky zařvat, a upoutat na sebe pozornost, byť jen díky textu.
 
Reakce imaginárního komentujícího:
 „MYSLÍM SI, ŽE TO NENÍ PRAVDA!!! PSANÍ CAPSLOCKEM JE JAKO PSÁT MALÝMI PÍSMENY, ALE PŘITÁHNE TO VÍC OČÍ!!!“
 
Uznejte sami, je příjemné toto číst?
sekce „comments“
 
·         Smajlíkář
Tapetování diskuzí pod článkem smajlíky je hned zajímavější a esteticky příjemnější. Ano, někdo může vyjádřit svůj pohled na věc seriozně, ale seriozní to přestává být, když za každou ukončenou větou je přidán smajlík, který popisuje aktuální emoční stanovisko autora. A co víc, nejlepší je, když se emotikony hýbou. Značně to ruší čtení, je to otravné a v komentáři je daleko více smajlíků než samotného textu.
 
·         Filozof
Tito lidé si libují v psaní metrových příspěvků, jejichž velikost snadno předčí rozsah slov původního článků, na který reagují, řeší zde filozofické otázky, smysl bytí, nebo se snaží někoho přesvědčit svými pochybnými argumenty, aby nějaká osoba změnila názor na určitou situaci. Většinou je nikdo nebere vážně, protože nikdo nemá chuť zabít celý den čtením velkých textů.
 
·         Nostalgik
Tato odrůda osob ráda textovou formou vzpomíná na staré dobré časy, kdy zde vládli komunisté, kdy Václav Havel byl legenda národa, nebo jaké měl onen jedinec příjemné či špatné dětství. Rovněž hanlivou formou poukazuje na to, jak náš svět upadá a všechno jde do kopru. Většinou jejich příspěvek do této diskuze nemá co do činění s obsahem původního článku.
psaní na notebooku
 
·         Násilník
Pomyslnou třešničkou na tomto virtuálním dortu je, že se v komentářích objeví i někdo, kdo si myslí, že jeho svoboda názoru mu dává právo vyjadřovat násilné a sadistické poznámky vůči námětu článku, nebo současnému dění. Typickým příkladem původců těchto ošklivých názorů jsou rasistické, homofobní a xenofobní osoby.
 
Návštěva internetových diskuzí dokáže člověka se slušným vychováním a vhodnými názory uvést do pochmurné nálady, a proto je nutné se před touto návštěvou psychicky připravit. Rouška anonymity totiž dává lidem velkou moc.